• Oznam o riaditeľskom voľne

• Dňa 28. októbra 2024 (pondelok) udeľuje riaditeľka školy z prevádzkových dôvodov (prerušenie distribúcie elektrickej energie) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov základnej školy.

Školský klub detí a školská jedáleň budú zatvorené.

Strava bude všetkým stravníkom na tento deň automaticky odhlásená.

Ďakujeme za porozumenie.

• Vesmír – 4.A trieda

• Naši štvrtáci sa v rámci vyučovania predmetu prírodoveda venovali téme Vesmír. Navštívil ich "kozmonaut" v skafandri a žiaci si vyzdobili svoju triedu lampiónmi v podobe planét našej Slnečnej sústavy.

• Súťaž v karate

• V dňoch 9.-13.10.2024 sa konali vo Varšave v Poľsku Majstrovstvá Európy v karate vo WUKF. Súťaže sa zúčastnili aj žiaci navštevujúci krúžok karate zo STYLE KARATE LEDNICKÉ ROVNE. Naši reprezentanti zabojovali vo veľmi silnej konkurencii s veľkým množstvom súťažiacich z celej Európy.

Žiačky našej školy si vybojovali v tejto súťaži pekné umiestnenie:

S. Šimonffy 9.B – 2. miesto

N. Rohlíková 9.A – 5.,6. miesto

• „Záchranár v škole“ – 2., 3. ročník

• Dňa 08.10.2024 zavítali medzi žiakov 2. a 3. ročníka záchranári z Emergency support z Trenčína. V rámci projektu „ Záchranár v škole“  sa žiaci dozvedeli o  základoch prvej pomoci, zdravotníci im ukázali záchranárske vozidlá, ich vybavenie, žiaci absolvovali aj prednášku o práci záchranárov a rozličných postupoch pri záchrane ľudských životov. Žiaci si nielen vypočuli, čo robiť, ale všetko si mohli prakticky vyskúšať. Odskúšali si, ako správne obviazať zranenú ruku, ako vyrobiť tlakový obväz, pomohli dusiacemu sa človeku - najprv skúsili Gordonov úder, po ňom Heimlichov manéver. Naučili sa, načo je dôležitý defibrilátor AED, kde všade ho možno nájsť a ako funguje. Vyskúšali si masáž srdca na figuríne, následne aj s podporou AED. Žiaci sa tak dozvedeli pútavou formou veľa užitočných informácií.

• Futsal mladších žiakov - predkolo

• Predkola súťaže vo futsale mladších žiakov sa dňa 04.10.2024 zúčastnilo na domácej pôde aj družstvo školy. Naši chlapci si v súťaži vybojovali 1. miesto a postup do okresného kola.

• Futsal starších žiakov - predkolo

• Dňa 03.10.2024 sa družstvo starších žiakov školy zapojilo do predkola športovej súťaže vo futsale. Naši chlapci v súťaži obsadili 2. miesto a postúpili do okresného kola.

• Michalský jarmok

• V sobotu 28.09.2024 sa v našej obci konal už tradičný Michalský jarmok, ktorého súčasťou bola i naša základná škola. V stánku školy sme mohli vidieť zaujímavé výrobky našich šikovných žiakov a zamestnancov – kľúčenky, bižutériu, maľované obrazy, tkané koberce, čelenky a veľa rozličných dekorácií...