• Súťaž o najlepšieho chemika školy

• Súťaž o najlepšieho chemika - analytika školy sa uskutočnila dňa 24.05.2023. Najlepším chemikom sa stala Tatiana Vicenová z 9.B triedy, 2. miesto obsadila Emma Mierná  9.A, 3. miesto získala Nina Florišová 9.B s asistentom Erikom Šutriepkom 9.B, na 4. mieste sa umiestnil Boris Belej 9.A, na 5. mieste Vanessa Dubová 9.B, ktorým asistovala Sofia Mikulčíková 9.B.

• Čitateľský maratón

• Počas vyučovania dňa 22.05.2023 sa 179 žiakov z našej školy zúčastnilo v knižnici na čitateľskom maratóne s názvom „Čítajme si ... 2023“.  Spolu s ďalšími žiakmi z mnohých škôl na Slovensku sme sa pokúsili prekonať rekordy z predchádzajúcich rokov v počte čítajúcich detí.

• Výchovný koncert

• Dňa 23.05.2023 sa uskutočnil výchovný koncert ZUŠ Púchov pre žiakov 1.-2. roč. našej školy. V kráľovstve Muzické Rovne ochorel kráľ Muzikus a ľudia zosmutneli. Víla Notička ich prišla zachrániť. Pomocou rôznych hudobných pesničiek, úloh a hádaniek  kráľovstvo spolu s deťmi zachránili.

• Stolnotenisový krúžok

• Dňa 19. 5. 2023 sa konal turnaj žiakov 2. a 3. ročníka, ktorí navštevujú stolnotenisový krúžok. Všetci žiaci boli plní odhodlania zvíťaziť. Za dievčatá sa to podarilo Amande Dvorskej z 2.B triedy a z chlapcov bol najlepší Michal Janovec z 2.B triedy. Srdečne blahoželáme!

• Streetbasketbal – regionálne kolo

• Regionálneho kola športovej súťaže v streetbasketbale žiačok základných škôl sa zúčastnilo dňa 19.05.2023 v Považskej Bystrici aj družstvo dievčat školy. Naše reprezentantky si v súťaži vybojovali 3. miesto.

• Škola v prírode - 4.A,B trieda

• V dňoch 15.-19.05.2023 žiaci štvrtého ročníka absolvovali vyučovania v škole v prírode v Penzióne Horec Králiky v prekrásnom prostredí Kremnických vrchov.

• Kútik živej prírody - 3.B trieda

• Žiaci 3.B triedy si v rámci vyučovania prírodovedy vytvorili v triede kútik živej prírody. Zasadili rôzne semienka rastliniek, o ktoré sa budú spoločne aj starať a sledovať ich rast.

• Minizahradky - 4.B trieda

• Žiaci 4.B triedy si v rámci hodín pracovného vyučovania vytvorili minizahradky, do ktorých zasadili rozličné semienka rastliniek, ktoré budú spoločne pozorovať a starať sa o ne.

• Rastlinky – 1.B trieda

• Takto šikovne si žiaci 1.B triedy dokázali vypestovať svoje vlastné rastlinky. So sadením žiakom pomáhali naše šikovné piatačky, avšak o rastlinky sa starali prváci už sami.

• Deň matiek

• Nedeľné popoludnie dňa 14.05.2023 nám všetkým spríjemnili pri príležitosti Dňa matiek žiaci našej školy spolu so svojimi kamarátmi z materskej školy a základnej umeleckej školy pekným vystúpením v Dome kultúry v Lednických Rovniach. Vypočuli sme si spev, recitáciu, hru na hudobný nástroj, videli tanec, gymnastické prvky...

• Ochrana života a zdravia

• V rámci ochrany života a zdravia absolvovali žiaci prvého a druhého stupňa v dňoch 11.-12.05.2023 teoretickú a následne aj praktickú časť v prírode. Žiaci si získané teoretické vedomosti overili taktiež prakticky, pričom si spolu navzájom i zasúťažili. Absolvovali obväzovanie zranených častí tela, prenos zraneného, orientáciu v teréne, hod granátom na cieľ... Samozrejme nechýbali ani rozličné športové hry a opekačka.

• Atletika ZŠ – okresné kolo

• Dňa 12.05.2023 sme sa zapojili do okresného kola športovej súťaže v atletike žiakov a žiačok základných škôl. Žiaci školy súťažili v rôznych atletických disciplínach.

• Prvouka – 2.A trieda

• Vyučovacie hodiny prvouky v 2. A triede na tému voda a pôda boli veľmi zaujímavé. Žiaci niekoľko dní pozorovali zloženie a úrodnosť rôznych druhov pôdy, rozpustnosť látok vo vode a taktiež si presadili svoju úrodu do minizáhradky v areáli školy.