• Včely sú životne dôležité pre budúcnosť našej planéty, no sú ohrozené a ich počet stále klesá. Čo všetko ohrozuje včely a čo sa s tým dá robiť?

Toto bol hlavný dôvod prečo sa dňa 23.05.2022 konala  na našej škole pre žiakov 3. ročníka prednáška o včele medonosnej. Prednášajúcim bol pán včelár Jaroslav Gažo, ktorý sa včelám venuje už 16 rokov. Zaujímavým spôsobom informoval o živote včely medonosnej a tak  svojimi myšlienkami  žiakov obohatil a možno aj ovplyvnil.

Žiaci si mohli prezrieť  základné vybavenie včelára ako sú ochranný včelársky odev, dymák,  materskú klietku, zásobné a plodové rámiky, prepážky, odviečkovaciu vidličku a podobne. Tretiaci tak získali pozoruhodný pohľad do včelieho sveta očami skúseného včelára. Prednáška poukázala ako možno včely chrániť, pomáhať im a tešiť sa z nich v našom každodennom živote. Ďakujeme!

• Plavecký výcvik - 3.A,B trieda

• V dňoch  16.-19.05.2022 absolvovali žiaci tretieho ročníka školy základný plavecký výcvik. Cieľom tohto výcviku bolo eliminovať strach z vody, naučiť ich základy aspoň jedného plaveckého štýlu, prípadne zdokonaliť  už čiastočné plavecké schopnosti žiakov. V závere plaveckého výcviku mohli žiaci preukázať svoje získané plavecké  schopnosti v pretekoch v jednotlivých plaveckých spôsoboch.

• Atletický štvorboj

• Mladšie žiačky a žiaci školy sa dňa 19.05.2022 zúčastnili okresného kola športovej súťaže v atletickom štvorboji, kde si zmerali svoje sily v štyroch atletických disciplínach - behu na 60 m, skoku do diaľky, žiaci v behu na 1 000 m, žiačky v behu na 600 m.

• Exkurzia Banská Štiavnica - 8.A,B trieda

• V rámci vyučovania predmetov geografia a biológia sa dňa 18.05.2022 zúčastnili žiaci 8. ročníka školy exkurzie do Banskej Štiavnice. Navštívili Banku Lásky, jediný trezor lásky na svete vytvorený z veršov básne A. Sládkoviča - Marína, v mineralogickom múzeu si pozreli expozíciu viac ako 400 rôznych druhov minerálov nielen zo Slovenska, ale i z celého sveta. Banské múzeum v prírode bolo tiež veľmi zaujímavé. V baníckom plášti, v prilbe a s lampášom preskúmali žiaci areál šachty Ondrej a štôlne Bartolomej.

• Výtvarná súťaž "Matúšov štetec"

• Žiaci 2. stupňa školy sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom "Matúšov štetec". Našu školu reprezentovali v súťaži práce týchto žiakov: Sofia Šimonffy 6.B, Sofia Motolová 7.A,  Karolína Balážová 8.A, Veronika Pilná 9.B. Všetkých 374 výtvarných prác žiakov z celého Slovenska bolo nádherných a budú preto  vystavené v priestoroch Trenčianskeho hradu, kde si ich môže pozrieť aj široká verejnosť.

• Slávik Slovenska

• Po dvoch rokoch pauzy sa dňa 10.05.2022 uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska v ZUŠ Púchov. Našim “slávikom” sa opäť darilo, pretože v 1. kategórii sa na 2. mieste umiestnila Mia Chupáčová 1.B a v 2. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Ella Mičková 4.B. Gratulujeme!

• Biologická olympiáda

• Aj tento školský rok sme sa zapojili do okresného kola biologickej olympiády. V kategórii C nás reprezentovala Ivana Revúca 9.A a Ema Chupáčová 8.A.Obe žiačky boli úspešnými riešiteľkami olympiády, Ivana sa umiestnila v súťaži na 5. mieste, Ema na 6. mieste.

V kategórii D boli našimi zástupcami Alžbeta Lokajová 7.B a Tadeáš Mičko 7.B. Obaja boli tiež úspešnými riešiteľmi olympiády a v súťaži obsadili  6. a 10. miesto. Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Darčeky ku Dňu matiek - ŠKD

• Ani v školskom klube detí sme nezabudli na naše mamičky. Pripravili sme pre maminky malé darčeky ku Dňu Matiek. Deti používali pri ich zhotovovaní rôznu techniku a pracovali dôsledne.

• Tvorba krúžku Šikovníček

• Žiaci na krúžku Šikovníček vyrobili pre svoje mamičky papierové kytice a magnetky, na ktoré každý nakreslil svoju mamu. Dúfajú, že tieto vlastnoručne vyrobené darčeky ku Dňu matiek potešia ich maminy.

• Darčeky ku Dňu matiek - 2.C trieda

• Žiaci z 2.C triedy pripravili na hodinách výtvarnej výchovy darčeky pre svoje mamičky. Každej mame nakreslili portrét s jej dobrými vlastnosťami. Okrem toho vyrobili fotorámik s vlastnou fotkou, na ktorej držia pre mamu ružičku.

• Minifutbal žiakov

• Okresné kolo športovej súťaže v minifutbale žiakov sa konalo dňa 03.05.2022. Družstvo najmladších žiakov našej školy obsadilo v súťaži 5. miesto.

• Chemická olympiáda

• Dňa 28.04.2022 sme sa zapojili do krajského kola chemickej olympiády, ktoré sa konalo v Novákoch. Všetci naši žiaci boli úspešnými riešiteľmi chemickej olympiády. V konkurencii 39 súťažiacich z celého Trenčianskeho kraja sa naši chemici umiestnili nasledovne:

Andrej Majerko 9.B - 10 miesto

Richard Hrutka 9.B - 13. miesto

Aneta Kozáčková 9.A - 22. miesto

Timotej Púček 9.B - 26. miesto

• Stolný tenis žiačok

• Dňa 29.04.2022 sa v Považskej Bystrici uskutočnilo regionálne kolo súťaže v stolnom tenise, ktorého súčasťou boli aj reprezentantky našej školy. Družstvo dievčat v zložení: Tamara Geregová 8.B, Sophia Vetková 8.B, Alžbeta Lokajová 7.B si v súťaži vybojovalo 2. miesto.

• Beh oslobodenia obce Lednické Rovne

• Ďalší ročník Behu oslobodenia obce Lednické Rovne sa konal v piatok 29.04.2022 v športovom areáli našej základnej školy. Zúčastnili sa ho bežci z okolitých základných, stredných škôl, muži, ženy i veteráni. Spolu súťažilo 220 pretekárov v trinástich kategóriách. Najlepším bežcom odovzdal starosta obce Mgr. Marian Horečný a riaditeľka školy PhDr. Ľuba Potočná víťazné poháre a diplomy, ktoré im budú „Beh“ pripomínať.

• Zeleň v našom okolí - aktivity Zelenej školy

• V našej škole to žije na zeleno. Veď právom patríme k školám, ktoré vlastnia medzinárodný certifikát Zelenej školy. Žiaci 3. ročníkov sa tiež veľmi radi zapájajú do rôznych aktivít Zelenej školy. Tentokrát sme využili spoluprácu s Obecným úradom v Lednických Rovniach a s Mgr. Kucejovou sme sa 26.04.2022 vybrali do miestneho historického parku. Tu sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o stromoch, kríkoch a rastlinách. Spoznali sme kanadské topole, šesťramennú chránenú lipu, aleje gaštanov, zaujali nás porasty borovíc, platany, japonské javory ako aj skalníky, brečtany, zemozelene...Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity.

• Týždeň módy v ŠKD

• V školskom klube detí sme mali týždeň módy. Žiaci sa počas tohto týždňa stali módnymi návrhári - šaty najskôr navrhli na papier a potom svoje návrhy realizovali. Vytvorili taktiež aj doplnky - náramky, náušnice, náhrdelníky, kabelky zo zostatkového a odpadového materiálu. Pracovali v skupinkách a išlo im to skvele. V závere týždňa sme si spravili módnu prehliadku, na ktorej nám modelky predviedli svoje modely.

• Dňa 28.04.2022 sa uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2022. Tento rok do školského kola postúpilo 14 žiakov.

Víťazi jednotlivých kategórií:

I. kategória: 1.miesto: Dominik Rác 2.B, 2. miesto Mia Chupáčová 1.B, 3. miesto: Andrej Pecho 3.A

II. kategória: 1.miesto: Ella Mičková 4.B, 2. miesto: Silvia Rácová 4.B, 3.miesto: Laura Palkovičová 4.A, Tamara Papučová 6.A

Do okresného kola súťaže v speve ľudových piesní v Púchove postúpili D. Rác a E. Mičková. Všetkým súťažiacim a hlavne víťazom blahoželáme!

• Futbal žiakov a žiačok

• Okresného kola športovej súťaže vo futbale sa dňa 28.04.2022 zúčastnili mladšie žiačky a mladší žiaci školy. Družstvo dievčat sa v súťaži umiestnilo na 2. mieste, družstvo chlapcov sa umiestnilo na 4. mieste.